صفحه اصلی

مطالب

طول عمرLED

تست طول عمر LED

LED ها مانند لامپ های رشته ای فیلمان ندارند که بسوزد و تولید گرما کنند. بنابراین برای روشنایی اماکنی مانند منازل، ادارات، تالارهای بزرگ و سالنهای همایش بسیار مناسب است و نیاز به سیستم برودتی برای از بین بردن گرمای ناشی از روشنایی ندارند.
LED ها قابلیت روشن شدن با جریان AC و DC را دارند، بنابراین به راحتی با استفاده از منابع انرژی خورشیدی و یا باطری نیز می توانند روشن شوند.
لامپ های LED در روشنایی میادین، معابر، خیابان ها و جاده ها و همچنین تزیین و زیباسازی آنها با توجه به طول عمر و راندمان بالا نسبت به انواع دیگر لامپ ها توجیه فنی و اقتصادی دارند.

مقایسه انواع لامپ ها از لحاظ طول عمر:
عمر مفید لامپ های رشته ای 1000 ساعت، لامپهای فلورسنت 10000 ساعت، در حالی که عمر مفید لامپ های LED حدود 50000 ساعت است که این نکته باعث می شود بسیاری از افراد استفاده از آن را در دستور کار خود قرار دهند.

مقایسه لامپ های LED با لامپهای CFL (کم مصرف):
یک لامپ LED که 5 وات توان مصرفی دارد به اندازه یک لامپ 15 واتی کم مصرف نور دارد.
خاموش و روشن کردن یک لامپ کم مصرف باعث کاهش طول عمر آن می شود در حالی که یک لامپ LED بارها می تواند خاموش و روشن شود بدون آنکه طول عمر آن کاسته شود.(شاهد این ادعا استفاده از LED در تابلوهای راهنمایی و رانندگی است که بطور مداوم در حال خاموش و روشن شدن هستند.)
نور یک لامپ کم مصرف، شامل پرتوهای مضری همچون مادون قرمز و ماوراء بنفش است در حالی که نور یک لامپ LED از یک نوع پرتو تشکیل شده است و هیچگونه ضرری ندارد.
تنوع رنگ و همچنین تغییرات رنگ در لامپ های LED بر خلاف لامپ های کم مصرف زیاد است و بنابراین جهت تزئینات اماکن مختلف می توان بطور گسترده ای از آنها استفاده کرد.
تنوع تنظیم شدت نور در لامپ های کم مصرف بسیار زیاد است درحالی که لامپ های کم مصرف فاقد این قابلیت هستند.
شدت نور لامپ های LED نسبت به گذشت زمان تغییرات بسیار کمتری در مقایسه با لامپ های کم مصرف دارد.
با توجه به مزیتهای بسیار زیاد لامپ های LED ، در آینده نه چندان دور بالاخره این منابع روشنایی جایگزین انواع لامپ های دیگر می‌شوند.

 

سازگاری با طبیعت

 

هماهنگی با نور طبیعت بدون عوارض برای چشم وپوست انسان

فاقد مواد آلاینده محیط زیست از قبیل جیوه

بازگشت به بالا